پلاستيك پلاستيك

محصولات يكبار مصرف

تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ چيست؟

تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ چيست و هر كدام مناسب چه كاري هست؟

شما به دنبال يك نوع نايلون متناسب با نياز خود هستيد. اما در مورد اينكه واقعاً به كدام نوع نياز داريد گيج شده ايد. اگرچه غير معمول نيست كه نايلون استرچ را با نايلون شيرينگ اشتباه بگيريد، ولي آنها مواد يكساني نيستند. در صنعت بسته بندي اغلب در مورد نايلون استرچ و نايلون شيرينگ سوالاتي ايجاد مي شود، يكي از سوالات متداول كه در اين خصوص اين است: ” تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ چيست؟

نايلون استرچ و نايلون شيرينگ براي كاربردهاي بسيار متفاوتي ساخته شده است. استفاده از آن در جاي نادرست مي تواند منجر به مشكلات جدي شود.

يكي از اين نايلون ها را مي توان در يك تونل حرارتي براي بسته بندي محصولات استفاده كرد. انجام اين كار با ديگري مي تواند منجر به آتش سوزي شود. دانستن تفاوت هاي اين دو ماده در هنگام تلاش براي تهيه يكي يا ديگري مهم است. در اين مقاله ، ما تفاوت هاي هر دو نوع فيلم را بررسي خواهيم كرد و كاربردهاي مناسب براي هر يك را توضيح خواهيم داد.

تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ

تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ چيست؟

نايلون شيرينگ چيست؟

نايلون شيرينگ (كه گاهي اوقات بسته بندي شيرينگ ناميده مي شود) ، وسيله اي براي بسته بندي است. از پلاستيك پايه پليمر، معمولاً پلي الفين، پلي وينيل كلرايد يا پلي اتيلن ساخته شده است. وقتي فيلم تا دماي خاصي گرم مي شود، به طور يكنواخت در اطراف محصول بسته بندي شده جمع مي شود. گرما را معمولاً با اسلحه گرمايي يا تونل حرارتي به فيلم وارد مي كنند.

اسلحه گرمائي شبيه سشوار است. براي كوچك كردن فيلم در اطراف حجم كمي از محصولات كوچك استفاده مي شود.

با يك تونل حرارتي، نايلون شيرينگ به آرامي در اطراف يك محصول با يك درزگير مهر و موم مي شود. سپس آن را در امتداد نوار نقاله به داخل تونل گرما مي فرستد. سپس نايلون، هنگام حركت از طريق تونل گرما، به طور يكنواخت در اطراف محصولات جمع مي شود.

از نايلون شيرينگ براي بسته بندي انواع محصولات از جمله جعبه هاي پيتزا منجمد، توليد و ساير انواع مواد غذايي و كالاهاي مصرفي استفاده مي شود.

نايلون استرچ و بسته بندي پالت ها در انبارها

نايلون استرچ براي بسته بندي پالت كارايي زيادي دارد

نايلون استرچ چيست؟

نايلون استرچ يك نايلون پلاستيكي بسيار كششي مبتني بر پليمر است كه براي بسته بندي پالت محصولات براي حمل و نقل استفاده مي شود. كشش نايلون تضمين مي كند كه محصولات خيلي محكم بسته مي شوند. از نايلون استرچ معمولاً به صورت پشت سر هم با دستگاه كشش استفاده مي شود تا از بارگذاري بالاي پالت اطمينان حاصل كند.

هنگام استفاده دستي، نايلون كششي با ابزاري به نام توزيع كننده كشش بسته بندي، در اطراف پالت جعبه هاي محصولات كشيده مي شود.

نايلون استرچ زير گوشه پالت جمع ميشود. كارگر به صورت دايره اي از اطراف به پايين پالت از پايين به بالاي پالت راه مي رود. هنگامي كه كارگر به اطراف پالت مي رود، نايلون استرچ از تلگراف خارج مي شود.

كارگر هنگام حركت در اطراف هر گوشه پالت، نايلون را محكم و كشيده مي كند. اين منجر به بسته شدن محكم پالت قبل از حمل مي شود.

 

محدوديت بار چيست؟

ايمن سازي محصولات توسط بسته بندي به عنوان مهار بار شناخته مي شود.

مهار بار، باري را ايجاد مي كند كه به طور ايمن در محل تنظيم شده باشد تا بتوان آن را با خيال راحت به مقصد تحويل مورد نظر رساند. براي دستيابي به حداكثر مهار بار ممكن، مي توانيد از يك ماشين بسته بندي نايلون استرچ استفاده كنيد.

علاوه بر اين، اگر بودجه داشته باشيد، مي توانيد دستگاه كشش خود را با ماشين آلات مناسب به طور كامل خودكار كرده و هزينه هاي نيروي انساني را كاهش دهيد.

بسته به حجم محصولي كه بسته بندي مي كنيد، يك ماشين بسته بندي كشسان مناسب انتخاب كنيد. شما بايد با كمك يك متخصص بسته بندي حسابرسي كنيد. تا ببينيد آيا براي كسب و كار شما منطقي است.

تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ چيست؟

از نايلون شيرينگ براي بسته بندي محصولات استفاده مي شود. جمع مي شود و در اطراف شكل محصولات بسته بندي شده شكل مي گيرد. از نايلون استرچ براي بسته بندي كالاهاي از پيش بسته بندي شده قبل از حمل استفاده مي شود. نايلون شيرينگ كشش ندارد و نمي توانيد از آن به عنوان نايلون كششي استفاده كنيد. نايلون استرچ كوچك نمي شود و نمي توان آن را از طريق يك تونل حرارتي ارسال كرد يا با اسلحه گرم استفاده كرد.

بسته به اينكه براي چه برنامه اي قصد استفاده از نايلون را داريد،تصميم مي گيريد كه از كدام نوع نايلون بايد استفاده كنيد.

نايلون شيرينگ و بسته بندي

كاربرد نايلون شيرينگ در صنعت بسته بندي

چه موقع از نايلون شيرينگ استفاده كنيد؟

اگر به دنبال نايلوني هستيدكه بتواند محصولات شما را براي نمايش در قفسه هاي فروشگاه در حاليكه جلاي براق به آنها مي دهد. بسته بندي كنيد، نايلون شيرينگ انتخاب خوبي براي شماست. بعلاوه ، اگر مي خواهيد در هنگام خريد توجه مشتري را به خود جلب كنيد، استفاده از نايلون شيرينگ چاپي ممكن است انتخاب بهتري باشد.

سرانجام، هنگام بسته بندي مواد غذايي، نايلون شيرينگ يك انتخاب عالي است. به طور خاص، شما مي خواهيد استفاده از نايلون جمع كننده پلي الفين را در نظر بگيريد. زيرا بهترين نايلون جمع كننده براي بسته بندي مواد غذايي است. براي انتخاب نوع مناسب نايلون شيرينگ براي نيازهاي خود، بايد اين سوالات را درباره محصول خود از خود بپرسيد:

 

آيا در حال بسته بندي مواد غذايي هستيد؟

اگر در حال بسته بندي مواد غذايي هستيد، مي خواهيد از نايلون شيرينگ پلي الفين استفاده كنيد.

آيا بسته بندي شما نياز به تنفس دارد؟

در اين صورت، ممكن است بخواهيد از نايلون شيرينگ سوراخ دار استفاده كنيد.

آيا محصولات شما به گرما بسيار حساس هستند؟

اگر پاسخ مثبت است، ممكن است نايلون شيرينگ انتخاب خوبي براي شما نباشد.

آيا مشتريان شما از نظر زيست محيطي بسيار آگاه هستند؟

اگر چنين باشد، ممكن است بخواهيد به جاي نايلون هاي پلاستيكي سنتي از نايلون هاي كوچك شونده قابل تجزيه استفاده كنيد.

آيا بودجه كمي داريد؟

اگر اينگونه هستيد، مي خواهيد از فيلم كوچك شيرينگ پلاستيكي شفاف استفاده كنيد.

با در دست داشتن اين اطلاعات، شما آماده شروع خريد نايلون شيررينگ براي نيازهاي بسته بندي خود هستيد.

كاربرد نايلون استرچ در صنعت بسته بندي

كاربرد نايلون استرچ در صنعت بسته بندي و انبارها

چه موقع از نايلون استرچ استفاده كنيد؟

اگر به دنبال يك نايلون براي بسته بندي پالت محصولاتي هستيد كه روي پالت روي هم چيده شده و آماده حمل هستند. قطعاً مي خواهيد از نايلون استرچ استفاده كنيد. فيلم كششي مخصوصاً براي پالت سازي محصولات با محدوديت بار مناسب ساخته شده است. بسته به حجم محصولاتي كه لك مي كنيد، مي خواهيد چند سوال از خود بپرسيد. مخصوصاً براي پالت سازي محصولات با محدوديت بار مناسب ساخته شده است.

بودجه من چقدر است؟

هر روز / هفته / ماه چند محصول را بسته بندي مي كنم؟

اگر حجم زيادي از محصولات را بسته بندي مي كنيد و بودجه لازم را داريد.ممكن است بخواهيد از دستگاه بسته بندي كشش براي كاهش هزينه هاي مربوط به كار دستي استفاده كنيد.

شرايط لازم براي مهار بار من چيست؟

بسته به اندازه و وزن محصولات شما، ممكن است استفاده از دستگاه پخش كننده كشش ايمن ترين و يا حتي ابزار مناسب براي كار نباشد. اگر نتوانستيد با يك فيلم به مهار بار مناسب برسيد، ممكن است مجبور شويد به دستگاه بسته بندي كشش ارتقا دهيد.

هنگامي كه به اين سوالات پاسخ داديد، مي توانيد انواع مختلف نايلون كششي و همچنين انواع مختلف دستگاه هاي بسته بندي كشش را بررسي كنيد.

در اين مقاله تفاوت نايلون استرچ و نايلون شيرينگ را بررسي كرديم. اگر مطمئن نيستيد از كدام نوع نايلون استفاده كنيد، مي توانيد با يكي از كارشناسان بسته بندي ما در صدرا پلاست تماس بگيريد.

آنها فارغ از اينكه شما بخواهيد از ما خريد كنيد يا نه، مي توانند به شما در انتخاب نايلون مناسب كمك كنند.

منبع : www.sadraaplast.com


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/12/9  ساعت: ۱۰ توسط:disposable-container :

نايلون شيرينگ چيست؟

نايلون شيرينگ يكي از پر كاربردترين محصولات در حوزه بسته بندي و نگهداري از كالا ها ميباشد. جنس اين محصول از پلي اتيلن ساخته شده است و در برابر تغييرات دمايي بين 160 تا 220 درجه تغيير حالت داده و با استفاده از آن ميتوان كالايي را كه بسته بندي آن را داريم وكيوم كرد. امروزه در اكثر صنايع بسته بندي دنيا از نايلون هاي شيرينگ استفاده ميكنند.


دستگاه هاي شيرينگ پك كجا كاربرد دارند؟

اگر قصد استفاده از دستگاه هاي شيرينگ پك را داريد بايد در نظر داشته باشيد كه براي استفاده از اين وسيله لازم است كه در ارتباط با انواع نايلون شيرينگ و رول هاي آن اطلاعات كسب نماييد. در اين مقاله قصد داريم هر چه كه جهت استفاده از اين نوع نايلون و دستگاه شيرينگ لازم است را به شما معرفي نماييم.


نايلون شيرينگ

نايلون شيرينگ به پلاستيكي گفته ميشود كه خاصيت شكل پذيري داشته و نسبت به تغييرات دمايي حساس ميباشد و براي ايزوله كردن بسته بندي به كار ميرود. به همين جهت اگر براي شما ايزوله بودن محصولات مهم است بايد نايلون ضخيم تري را تهيه نماييد.


نايلون شيرينگ تونلي

در صورتي كه از دستگاه شيرينگ پك تونلي استفاده ميكنيد، لازم است كه از نايلون شيرينگ تونلي استفاده نماييد.كه باعث ميشود كه نوع بسته بندي ثابت باشد و اين نوع نايلون اقتصادي تر هم هست.

سلفون شيرينگ

تفاوت نايلون و سلفون در اين مورد ميباشد كه سلفون ها جنسي نازك تر و شفاف تر دارند و مواد اوليه آنها كمي با نايلون شيرينگ تفاوت دارد. براي همين منظور در صورتي كه چنين بسته بندي اي را مد نظر داريد از سلفون شيرينگ استفاده نماييد.

قيمت نايلون شيرينگ به چه عواملي بستگي دارد؟
براي تعيين قيمت نايلون شيرينگ بايد به تمامي موارد و خصوصيت هاي آن توجه داشت مانند: عرض، ميزان شفافيت و برند آن. البته در بازار كنوني كمي سخت است كه قيمت ثابتي را براي اين محصولات در نظر گرفت. به همين جهت ميتوانيد جهت كسب اطلاعات بيشتر با اطلس پلاستيك تماس حاصل فرماييد.

منبع : www.plasticatlas.ir


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/11/20  ساعت: ۱۴ توسط:disposable-container :

مزايا و معايب كيسه هاي پلاستيكي

كيسه هاي پلاستيكي به كيسه هايي گفته مي شود كه از يك ماده پلاستيكي نازك ساخته شده باشند.كيسه پلاستيكي نوعي بسته بندي است كه اساساً براي نگهداري و حمل و نقل كالاها از انواع مختلف استفاده مي شود.كيسه هاي از جنس پلاستيك را مي توان از انواع مختلفي از مواد مانند پلي اتيلن تهيه كرد.اين كيسه ها اگرچه بسيار مفيدند ، يكي از بزرگترين عوامل آلودگي محيط زيست بشمار مي روند.در اين مقاله نگاهي دقيق تر به مزايا و معايب استفاده از كيسه هاي پلاستيكي خواهيم انداخت.در ادامه با توليدكننده كيسه زباله همراه باشيد.

در جامعه مدرن ما ، ميلياردها و تريليون كيسه پلاستيكي در حال مصرف است.هر روز بيش از 100 هزار كيسه پلاستيكي ساخته مي شود و بيش از 1 ميليون نفر از آنها استفاده مي كنند.

كيسه پلاستيكي نوع كوچكي از اختراعات مردم است كه مي تواند زندگي ما را بسيار راحت تر كند.اهميت آن اين است كه دوام آن قوي است و سبك وزن است.حمل بسياري از كالاها بسيار دشوارتر از آنچه به نظر مي رسد است ، اما استفاده از كيسه ها باعث مي شود تا مردم راحت تر باشند.اين ماده براي نگهداري ، بسته بندي و حمل و نقل كالاهايي مانند غذا ، آب ، زباله و بسياري ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد.


مزاياي كيسه هاي پلاستيكي:

 • كيسه هاي پلاستيكي نسبت به گزينه هاي كاغذي ارزان ترند.
 • استفاده از كيسه هاي پلاستيكي مثل كيسه فريزر رولي ، بسيار آسان است.
 • دوام آنها از كيسه هاي كاغذي بيشتر است.
 • برخلاف نمونه هاي كاغذي ، كيسه هاي پلاستيكي مي توانند مجددا استفاده و حتي شستشو شوند.
 • آنها براي خريد مواد غذايي به طور گسترده در سوپرماركت ها استفاده مي شوند.
 • تاشو هستند و مي توان آنها را در كيف يا جيب حمل كرد.
 • براي توليد آنها به انرژي كمتري نياز داريد.
 • حمل كيسه هاي از جنس پلاستيك ، سبك تر از هر گزينه ديگري است.
 • كيسه هاي پلاستيكي ، صرف نظر از مقياس آنها توسط همه صنايع قابل استفاده هستند.

معايب كيسه هاي پلاستيكي:

معايب كيسه هاي پلاستيكي

 • بر زندگي دريايي تأثير منفي مي گذارد.
 • آنها از نفت خام و گاز طبيعي ساخته شده اند كه منابع تجديد ناپذير انرژي هستند.
 • كيسه پلاستيكي به عنوان يك خطر براي گونه هاي مختلف جانوري شناخته شده است.
 • هنگام سوختن ، آنها دودهاي سمي را در هوا آزاد مي كنند.
 • برخي از كيسه هاي پلاستيكي از مواد افزودني ساخته شده اند كه يكي ديگر از خطرات زيست محيطي است.
 • بازيافت كيسه هاي ساخته شده از مواد پلاستيكي ، به هدر رفتن زياد آب منجر مي شود.
 • ريختن كيسه پلاستيكي نيز مسئله اي است ، زيرا باعث آلودگي خاك مي شود.
 • بازيافت آنها آسان نيست.
 • در خانه و همچنين محل كار ايجاد سر و صدا غيرضروري مي كند.

طبق برخي گزارش ها ، سالانه تقريباً 5 تريليون كيسه پلاستيكي استفاده مي شود.در واقع اين مقدار زيادي پلاستيك است!تدبير در استفاده اندك از آنها و هم چنين جايگزيني تدريجي آنها با همتايان كاغذي و پارچه اي است.

منبع : www.harirplastic.com


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/11/18  ساعت: ۰۹ توسط:disposable-container :